2018.05.26. Okresní kolo v požárním sportu mužů a žen ve Sv. Mikuláši

Název

Popis

V sobotu 26. května 2018 se dobrovolní hasiči ze Záboří nad Labem zúčastnili okresního kola v požárním sportu mužů a žen, které se konalo na fotbalovém hřišti ve Svatém Mikuláši. Za SDH Záboří n. L. soutěžila družstva mužů, žen a smíšeného dorostu, a to ve štafetách 4x100 m překážek a v požárním útoku. Všechna naše družstva postavila dvě štafety z osmi závodníků (muži domeček, bariéra, kladina a minimax, ženy a smíšený dorost měly místo domečku okno a místo bariéry nízkou překážku). Požární útok se bězěl v případě mužů na tři hadice B, všichni pak měli nástřikové terče, což kladlo větší nárok na proudaře a na to, že bylo třeba doběhnout až k čáře před terči. Dorostenci skončili druzí ze dvou družstev, ženy skončily na čtvrté pozici poté, co se jim nevydařily oba pokusy v požárním útoku, muži obsadili čtvrtou příčku ze šesti týmů. Celkově se jednalo o fajn závody, které pro nás byly cenné zejména ve sbírání zkušeností do budoucna.