2019.07.13. II. kolo okrskové hasičské soutěže v Záboří nad Labem

Název

Popis

V sobotu 13.7.2019 na fotbalovém hřišti Farák uspořádal SDH Záboří nad Labem II. kolo hasičské soutěže Okrsku č. 1 - Kačina, které se zúčastnila soužěžní družstva z pěti hasičských sborů - kromě domácích dále SDH Svatý Mikuláš, SDH Žehušice, SDH Vrdy a SDH Církvice. Od 11.00 hodin soutěžila družstva mladých hasičů (přípravka, mladší žáci, starší žáci) v požárním útoku- Od 13.30 hodin poté soutěžila v požárním útoku a dále v diciplíně nerychlejší zadek (sání) družstva mužů a žen včetně dorostenců a dorostenek. Během závodů v požárním útoku (2 hadice B, sklopné terče) bylo k vidění velké množství kvalitních časů pod hranicí 25 s, nejlepší výkony byly i za méně než 22 s, což jsou rekordní časy na úrovni Hasičského okrsku č. 1 - Kačina, kde jsou většinou využívány standardní neupravované stříkačky PS 12 s objemem motoru 1221 ccm. V kategorii žen zvítězilo družstvo SDH Záboří nad Labem A (dorostenky), které získalo i okrskový putovní pohár (výkon v I. kole v Žehušicích 11.5.2019 27,28 s, čas ve II. kole 25,64 s, což je v kategorii žen rekord okrsku). V kategorii mužů se na I. místě umístilo družstvo SDH Sv. Mikuláš B (dorostenci) s rekordním časem 21,75 s, na druhé přícce pak tým SDH Sv. Mikuláš A a na třetí pozici družstvo SDH Záboří nad Labem A (dorostenci), kterému i toto umístění stačilo na zisk okrskového poutovního poháru mužů (čas v I. kole v Žehušicích 11.5.2019 24,27 s čas ve II. kole 22.70 s - součet 46,97 s), přičemž na druhém místě v boji o putovní pohár se těsně umístilo družstvo SDH Sv. Mikuláš B (čas v I. kole 25.80, čas ve II. kole 21,75 - součet 47,55 s), rozhodla tak větší vyrovnanost výkonů. Poté proběhla soutěž nerychlejší zadek (sání), kde v obou kategoriích (muži, ženy) zvítězila družstva SDH Církvice (čas mužů 9,73, čas žen 11,60). Během odpoledne se bohužel zhoršilo počasí, dosti pršelo, a tak musela některá družstva absolvovat své pokusy za deště. Večer od 20.00 hodin pak na sále v I. patře MŠ proběhla taneční zábava se skupinou Domino, která se z důvodu špatného počasí nekonala na letním parketu na hřišti, kde byla původně plánována. Hrálo se a tančilo až do tří hodin do rána.