Oblíbené

10 oblíbených alb 6 oblíbenců

Náš tip

Proměňte svá alba ve fotoknihu!
Ideální jako dárek nebo jen tak na památku.
Levně, rychle, jednoduše.

Soutěžilo se v diciplínách "Požární útok" a "Loď"
MUŽI:
1. místo: Církvice
2. místo: Svatý Mikuláš
3. místo: Záboří n. Labem
4. místo: Starý Kolín
5. místo: Bernardov

ŽENY:
1. místo: Církvice
2. místo: Malín
3. místo: Záboří n. Labem
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
Sbor dobrovolných hasičů Záboří nad Labem uspořádal ve dnech 23. až 25. října 2015 víkendový pobyt na horách pro děti z hasičského kroužku, a to na chatě ZOS Kačina na Benecku v Krkonoších. Pobytu se účastnilo celkem 26 dětí a devět dospělých jako doprovod. V pátek večer děti nakreslily obrázky pro horskou službu a poté pro ně byla připravena krátká noční procházka v blízkosti chaty, úkolem bylo jít po světlech a projít určená stanoviště. V sobotu ráno jsme vyrazili na celedenní pěší výlet. Po vystoupání blízké sjezdovky a krátké zastávce na dětském hřišti u Horského hotelu Kubát následovala exkurze na stanici horské služby v Benecku, kde jsme si prohlédli techniku a dověděli se řadu konkrétních informací o činnosti členů horské služby. Proběhla i zkouška pomůcky na fixaci zlomených končetin. Následoval výstup na vrchol Přední Žalý - 1019 m.n.m., kde jsme vystoupili na rozhlednu s krásnými výhledy na celé Krkonoše - díky mimořádně pěknému počasí. Poté jsme se kolem vrcholu Zadní Žalý vrátili na chatu, mladší děti šly kratší trasu, několik starších pak prodlouženou před křižovatku cest Rovinky. Večer po setmění děti absolvovaly noční bojovou hru - putovaly po trojicích s baterkami po světlech a po určené trase, během které plnily různé úlohy, překonávaly mokřiny, klády, prudké stoupání a čelily srdnatě "strašidlům". Sobotní večer byl pak zakončen diskotékou ve společenské místnosti. Nedělní dopoledne bylo naplněno kratším výletem do Horních Štěpanic, kde jsme si prohlédli unikátní velmi starou hasičskou techniku v místní hasičské zbrojnici SDH Horní Štěpanice. Po obědě jsme jeli domů. Akce se vydařila a dětem se moc líbila.
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
V sobotu 3. října 2015 v Rekreačním a sportovním sředisku U Starého rybníka ve Zbraslavicích se členové SDH Záboří nad Labem zúčastnili celodenní odborné přípravy pro dobrovolné hasiče zařazené do jednotek požární ochrany kategorie JPO V a JPO III, kterou zorganizovalo Okresní sdružení hasičů Kutná Hora ve spolupráci s policií, hasičským záchranným sborem a záchrannou službou. Akci absolvovalo cca 60 dobrovolných hasičů z 11 SDH. Cvičení bylo zaměřeno na celkem 4 okruhy: a) nácvik vyhledávání pohřešované osoby pomocí pátracích rojnic včetně nácviku postupu po nálezu pohrešovaného, b) práce na vodě - záchrana tonoucího z nafukovacího člunu včetně návciku práce s házecím pytlíkem, c) bytový trenažer - návcik zásahu v zakouřeném bytě s dýchacími přístroji za účelem vyhledání a záchrany civilistů nacházejících se v tomto prostoru, d) poskytování první pomoci včetně simulace pokytnutí první pomoci posádce havarovaného vozidla. Celou akci lze hodnotit jako velice vydařenou a podnětnou, neboť jsme si při ní vyzkoušeli či osvojili řadu dovedností využitelných při činnosti dobrovolných hasičů.
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
V sobotu 26. září 2015 se na fotbalovém hřišti ve Svatém Mikuláši uskutečnilo II. kolo hasičské soutěže Okrsku č. 1 v požárním útoku. V kategorii muži se zúčastnila 3 družstva, a to hosté z SDH Lžovice (1. místo), a dále družstva SDH Sv. Mikuláš (2. místo) a SDH Záboří nad Labem (3. místo). Soutěž byla unikátní v tom, že počet ženských týmů převyšoval počet mužských družstev. V kategorii ženy se soutěže zúčastnily týmy SDH Lžovice (1. místo), SDH Záboří nad Labem (2. místo), SDH Sv. Mikuláš B (3. místo) a SDH Sv. Mikuláš A (4. místo). Putovní pohár Okrsku č. 1 obhájilo, i přes výrazné zlepšení domácího týmu, družstvo SDH Záboří nad Labem díky lepšímu souču časů (o 1,11 s) z I. a II. kola. Odpoledne se pak konaly závody přípravky, mladších a starších žáků ve stafetách CTIF a 4x60 m, kterých se zúčastnila družstva z SDH Sv. Mikuláš a SDH Záboří nad Labem. Mladí hasiči ze Záboří nad Labem vyhráli obě štafety v kategoriích mladší i starší žáci.
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
V neděli 5. 4. 2015 před polednem vypukl požár skládky elektroodpadu (televize, monitory, plasty...) v areálu firmy EKO Logistics, s.r.o. v Tyršově ulici v Týnci nad Labem (při výjezdu z obce směrem na Krakovany). Z požářiště se šírilo velké množství černého jedovatého dýmu. Požár likvidovalo cca 16 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Hasilo se vodou a pěnidly, hořící mateiál bylo třera rozhrnout a řádně prolít, na místě hasiči zasahovali v dýchadích přístrojích. K požáru vyjela na pokyn operačního střediska HZS Stč kraje ve 12.25 hodin i Jednotka SDH obce Záboří nad Labem. Na místě jsme se spojili s velitelem zásahu, který nás vyslal do přístaviště k Labi, kde jsme pomocí naší požární stříkačky PPS 12 R plnili vodou z Labe cisterny, které zajišťovaly kyvadlovou dopravu vody k požářišti. Celý výjezd jsme ukončili návratem do hasičárny v 15.30 hodin, kdy se požár podařilo úspěšně zlikvidovat.
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
V neděli 1. března 2015 od 14.30 hodin se na sále v Hostinci u Doležalů uskutečnil ceremoniál, jehož obsahem bylo slavnostní složení slibu členů Kolektivu mladých hasičů při SDH Záboří nad Labem. Děti nejpreve odrecitovaly pěkné básničky a říkanky s hasičskou tématikou, poté nahlas přednesly slib, jehož složení jednotlivě potvrdily přísahou na zbroj Svatého Floriána - patrona hasičů. Dostaly za to pamětní list a členskou průkazku. Odměnou jim bylo menší občerstvení a pěkná hudba na závěr. Události se účastnila i reportérka z Kutnohorského deníku - další fotografie a krátká videa z akce tak můžete vidět na
http://kutnohorsky.denik.cz/zpravy_region/foto-video-mladi-hasici-skladali-slib-20150302.html
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
Celou reportáž je možné shlédnout na webových stránkách www.dobraciroku.cz Ve středu 18. 2. 2015 zavítali do hasičské zbrojnice v Záboří nad Labem reportéři Českého rozhlasu - stanice Region, kteří s námi natočili reportáž o SDH Záboří nad Labem v rámci soutěže Dobráci roku, kam se náš sbor přihlásil. Reportáž, která se týká sboru, jeho techniky, zásahů, jím pořádaných akcí i dětského hasičského kroužku, se bude vysílat na stanici ČRo - Region na frekvenci 100,5 FM v pátek 20.2. ve 14.00 hodin, její repríza pak v neděli 22.2. rovněž ve 14.00 hodin. Současně o Sboru dobrovolných hasičů Záboří nad Labem vyjde v sototu 21.2. větší článek v Kuthohorském deníku - natáčení se účastnila i reportéka z těchto novin. Po odvysílání reportáže bude možné náš sbor podpořit hlasy formou SMS zpráv až do dalšího pátku 14.00 hodin, hraje se o velkou hostinu s hudbou pro celou obec v hodnotě 100 000,- Kč - soutěžit o ní budou tři hasičské sbory (z celkem 40 vylosovaných do soutěže) s nejvyšším počtem hlasů.
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
V sobotu 30. srpna 2014 od 16.00 hodin uspořádal Sbor dobrovolných hasičů Záboří nad Labem na obvyklém místě u řeky Doubravy nedaleko ČOV pro děti rozloučení s prázninami - II. ročník akce Ahoj prázdiny. Děti na místě po splnění pěti soutěžních úkolů (např. chůze na chůdách, stříkání z hasičské hadice) obdržely občerstvení zdarma, dále pro ně byly k dispozici nafukovací hrad a ceny za poznání známých filmových melodií přehrávaných pozpáku. Celý program, v rámci krerého proběhl i nábor dětí do nově zakládaného kolektivu mladých hasičů (hasičského kroužku), završila velice úspěšná show balónkového kouzelníka. Další z plánovaných atrakcí pro děti (lezecká stěna, projížďky v poníky taženém kočáře) jsme z důvodu dvě hodiny trvajícího intenzivního deště těsně před akcí museli z programu bohuže vyřadit s tím, že budou zabezpečeny na některé z dalších akcích pro děti. Po ukončení programu pro děti pokračovala akce posezením pro dospělé s občerstvením a reprodukovanou hudbou. Zlatým hřebem večera pak byla již tradiční koupel otužilců v Doubravě o půlnoci.
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
V sobotu 30. srpna 2014 dopoledne se na fotbalovém hřišti u zámku Kačina ve Svatém Mikuláši uskutečnilo II. kolo okrskové hasičské soutěže v požárním útoku (PS 12 o výkonu 25 kW, 2 hadice B). Soutěže se zúčastnilo 5 družstev mužů (Církvice - 1. místo - 23,17, Záboří n. L. - 2. místo - 27,78, Bernardov - 3. - 29,16, Sv. Mikuláš - 4. místo - 30,07, Rohozec - 5. místo - 45,41 ) a 3 družstva žen (Malín - 1. místo - 27,50, Církvice - 2. místo - 27,73 a Záboří n. L. - 3. místo - 32,14). Putovní pohár Kutnohorského okrsku č. 1 obhájilo družstvo SDH Záboří nad Labem, které dosáhlo z družstev okrsku č. 1 nejlepšího času v obou kolech okrskové soutěže (I. kolo se konalo 21. 6. 2014 v Záboří n. L.). V rámci soutěže byly k vidění i ukázky požárního útoku provedené družstvy mladých hasičů ze Sv. Mikuláše.
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
1 komentář
V sobotu 21. června 2014 se v Záboří nad Labem na fotbalovém hřišti uskutečnil dětský den a I. kolo hasičské soutěže Okrsku č. 1 s účastí 5 družstev mužů a 3 družstev žen. Ženy soutěžily v požárním útoku - 2 pokusy s pořadím 1. SDH Církvice, 2. SDH Malín a 3. SDH Záboří nad Labem. Pro domácí hasičky ze Záboří n. L. to byla premiréra na soutěži, do té doby se sešly jen na třech trénincích. Muži soutěžili ve dvou disciplínách, a to v požárním útoku (1 pokus) a v práci na vodě (lodí obeplout bójku a doplout pro sací koš a proudnici) s navazujícím požárním útokem na jednu hadici C. Pořadí v kategorii mužů bylo následující: 1. SDH Církvice, 2. SDH Záboří n. L., 3. SDH Svatý Mikuláš, 4. SDH Starý Kolín, 5. SDH Bernardov. K vidění byly i ukázky požárního útoku ze strany mladých hasičů z SDH Sv. Mikuláš (přípravka + mladší a starší žáci) a dále technika z HZS Kutná Hora (30 vysoký jeřáb s plošinou). Domácí zábořská družstva nastoupila v tomto složení: Ženy - 1) Lucie Rosická - koš, 2) Lucie Pacovská - savice, 3) Radka Spudilová - strojník, 4) Daniela Brunclíková - hadice B, 5) Kateřina Nečesaná - rozdělovač, 6) Kateřina Pospíšilová - levý proud, 7) Kamila Bížová - pravý proud; Muži - 1) Michal Kučera - koš, 2) Štěpán Brunclík - savice, 3) Pavel Spudil - strojník, 4) Michal Hájek - hadice B, 5) Zdeněk Rosický - rozdělovač, 6) Aleš Kučera - levý proud, 7) Jan Manda - pravý proud.

Děti čekalo v rámci paralelně probíhajícího dětského dne pohádkové putování, skákací hrad, jízda zručnosti, bazén s míčky, balónkový kouzelník, divadlo Paleček, střelba ze vzduchovky a možnost svézt se po Doubravce a Labi rychlou motorovou lodí Hasičů ze Starého Kolína, kteří při hasičské soutěži zajišťovali rovněž doplňování kádí vodou ze své cisternové automobilové stříkačky Tatra 815.

Celá akce byla zakončena večerní taneční zábavou na letním parketu s kapelami Mimosféry a Peklo.

Autoři fotografií a videí: Štěpán Brunclík, Miloš Brunclík, Daniela Brunclíková, Darina Šancová
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis

Nebyla nalezena žádná alba.

reklama